Uważaj przy zakupie kasy przez internet!

Kasa fiskalna Elzab Alfa Max E

Tytuł nie ma na celu Was odstraszyć i sprawić, byście rezygnowali z tej drogi zakupu. Niemniej, urządzenie fiskalne należy do specjalnego rodzaju technologii użytkowych, z którym związane są konkretne przepisy prawne. Specyfika kasy rejestrującej może mieć zatem wpływ na transakcję, dzięki której ją uzyskaliśmy. Na co należy wtedy uważać?

Zalety sklepu internetowego i zakupów w sieci

Nabywanie produktów za pośrednictwem przestrzeni wirtualnej stało się już praktycznie normą. I choć sklepy stacjonarne wciąż mają się dobrze, nie zmienia to faktu, że gdy potrzebujemy czegoś nowego – najpierw zaglądamy do internetu. Dlaczego? Ponieważ jeśli mamy kupić coś, na czym się nie znamy, to w sieci znajdziemy najbogatsze źródło informacji na każdy temat. Możemy zgłębić dziedzinę, której dotyczy interesujący nas produkt. A jeżeli wiemy ogólnie, co chcemy nabyć – internet dostarczy nam najwięcej propozycji, z których będziemy mogli wybrać tę, która najprecyzyjniej odpowiada na nasze preferencje. Będziemy mogli to dokładnie sprawdzić, ponieważ świat wirtualny oferuje dość zaawansowane formy przedstawiania produktów (dokładne grafiki, filmy video etc.).

Ale przede wszystkim – dzięki zakupom w sklepie internetowym możemy zaoszczędzić dużo czasu i energii. Jesteśmy w stanie kupić i otrzymać przedmiot znajdujący się niemal w każdym zakątku Ziemi, nie wychodząc z domu. Znika więc konieczność jeżdżenia po różnych punktach handlowych czy też transportu konkretnego towaru. Obecnie istnieją różne, atrakcyjne formy przesyłek (paczkomaty, usługi kurierskie), nie mówiąc już o przysługujących nam prawach konsumenckich.

Ponadto, sam sklep internetowy otwiera też wiele możliwości. Patrząc już konkretnie na przykład technologii sprzedaży: strona w sieci udostępni nam pełną ofertę danej firmy, nie zaś pewien jej wycinek, jak to ma miejsce w punkcie handlowym. Możemy dokładnie porównać parametry i ceny różnych modeli, poznać opinie innych użytkowników oraz skorzystać z różnych dróg kontaktu (telefon, mail, chat room), aby rozwiać nasze ostatnie wątpliwości co do wyboru właściwego urządzenia. Jednym słowem – nic, tylko kupować przez internet!

Niemniej – przykład ten, jak już wspomnieliśmy, jest dość specyficzny i posiada swoje „ale”, które, jeśli nie weźmie się pod uwagę, może więcej napsuć nerwów, niż przynieść korzyści.

Skąd przyjechała Twoja kasa fiskalna?

Owszem, możemy mieć kasę fiskalną z dosłownie każdego sklepu w Polsce. Jeśli chodzi o samą transakcję, dystans dzielący naszą firmę od dealera technologii sprzedaży nie jest dziś żadną przeszkodą. Pamiętajmy jednak, że zanim zaczniemy korzystać z urządzenia rejestrującego, musimy najpierw doprowadzić do jego fiskalizacji. Tę zaś może wykonać jedynie uprawniony serwisant, a to już wymaga umówienia konkretnych terminów. W dodatku, terminów, które wpasują się w przedziały czasowe określone przepisami fiskalnymi.

Inna sytuacja? Obowiązkowe przeglądy techniczne (przeprowadzane nie rzadziej, niż co 2 lata) lub nieprzewidziane usterki kasy fiskalnej – w obu przypadkach musimy oddać nasze urządzenie do serwisu, co oznacza konieczność zatrzymania sprzedaży na pewien czas. O ile przy umówionych kontrolach możemy się na to przygotować, o tyle na nagłe awarie nie mamy wpływu. Tak czy siak, zatrzymanie sprzedaży to brak dochodów w tym czasie. Im dłuższy czas oczekiwania, tym większy uszczerbek na naszych finansach.

Co z tego wynika? Jeśli zakupimy kasę fiskalną w sklepie internetowym firmy, której główna siedziba położona jest o setki kilometrów od nas – wszystkie działania zostają wydłużone i mogą pojawić się komplikacje (zarówno, jeśli chodzi o zmieszczenie się w danych terminach – żeby nie złamać przepisów – jak i w kontekście sytuacji wymagających oddania urządzenia do serwisu). Strata czasu, pieniędzy i nerwów – kto nie chciałby tego uniknąć?

Dlatego zwracajmy uwagę, jaki jest adres firmy, u której zakupujemy wybraną technologię sprzedaży i postarajmy się, aby miejsce to nie było zlokalizowane daleko od naszego przedsiębiorstwa. Jeśli o to zadbamy, pozostanie nam tylko skorzystać z zalet zakupów przez internet 🙂


   One Comment


  1. lolian
      11 listopada, 2016

    moja kasa pochazi z Chrzanowa 😛 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uzupełnij CAPTCHA: *