Solidne i nowoczesne drukarki fiskalne w Lublinie – gdzie ich szukać?

Drukarki fiskalne: Novitus HD II Online i Posnet Temo Online

Zakup technologii sprzedaży dla firmy to nie tylko kwestia przestrzegania obowiązujących przepisów. Chodzi również o pozyskanie rozwiązań, które zapewnią wysokie standardy pracy, stworzą warunki do jak najwyższej efektywności biznesowej. Niekiedy najprostsze urządzenia okazują się niewystarczające. Wielu przedsiębiorców rezygnuje więc z kas fiskalnych na rzecz bardziej zaawansowanych systemów sprzedaży. Widać to zwłaszcza na przykładzie większych miast, takich jak choćby Lublin. A jednym z kluczowych ogniw rozwiązania systemowego jest oczywiście drukarka fiskalna. Dlaczego się opłaca? Gdzie znaleźć tę właściwą? I co jeszcze jest ważne przy zakupie urządzenia fiskalnego dla firmy?

Urządzenie fiskalne i terminal płatniczy to połączenie, które znajdziemy w wielu działalnościach handlowych i usługowych. Jego obecność jest często podyktowana wymogiem prowadzenia ewidencji obrotu i wystawiania paragonów dla klientów detalicznych. Podobnie jest z możliwością skorzystania z płatności bezgotówkowych, którą trzeba zaoferować nabywcy towarów lub usług. A w tym zakresie rozwiązaniami cieszącymi się największą popularnością są terminale płatnicze i PIN Pady.

Jednak zadania biznesowe to przecież nie tylko rejestrowanie sprzedaży i obsługa transakcji elektronicznych. Przedsiębiorcy zdają sobie z tego sprawę, dlatego ich wybór często pada na drukarkę fiskalną online, współtworzącą wydajny system sprzedaży, który oferuje znacznie więcej możliwości w różnych obszarach biznesu. Co to oznacza? Czym charakteryzuje się to urządzenie i jaką ma przewagę nad kasą fiskalną? Gdzie najlepiej udać się po taką technologię oraz na co zwrócić uwagę podczas jej zakupu?

Co ma do zaoferowania drukarka fiskalna online?

Obecnie przedsiębiorcy mogą nabyć wyłącznie urządzenia fiskalne online, czyli takie, które przez internet transmitują niezbędne dane do CRK (Centralnego Repozytorium Kas). Wciąż jednak mają do dyspozycji różne rozwiązania. Wśród nich dwa są szczególnie popularne. Chodzi oczywiście o kasy fiskalne online i drukarki fiskalne online. Jakie są między nimi zasadnicze różnice?

Kasy fiskalne online vs drukarki fiskalne online – jak bardzo różnią się te urządzenia?

Pierwsze z wymienionych cieszą się sporą popularnością z uwagi na swoją przystępność. To zazwyczaj tańsze modele, łatwe w obsłudze i nierzadko charakteryzujące się kompaktową konstrukcją – przez co świetnie sprawdzają się zarówno na niedużych stanowiskach kasjerskich, jak i podczas pracy mobilnej. Użytkownicy doceniają również „niezależność” kas fiskalnych online. Oznacza to, że modele te nie potrzebują do poprawnego funkcjonowania innych urządzeń (nie licząc infrastruktury odpowiedzialnej za połączenie internetowe). Z drugiej strony, funkcjonalność kas online – choć potrafi dysponować nowocześniejszymi opcjami – jest dość uproszczona i w zasadzie sprowadza się do sprawnego rejestrowania obrotu. Bez szczegółowej analizy sprzedaży i wielu rozwiązań, które potrafią okazać się dość przydatne dla biznesu.

Elzab Zeta Online - drukarka fiskalna

Model Zeta Online od Elzab, mimo niepozornych gabarytów, oferuje korzystne parametry użytkowe i różne, praktyczne funkcje.

Zdecydowanie inaczej ma się sprawa z drukarkami fiskalnymi online. Jedne różnice są dość wyraźne, wręcz techniczne, drugie zaś ujawniają się w połączeniu z dodatkowymi rozwiązaniami technologicznymi. Mówiąc dokładniej:

 • Drukarka fiskalna online nie jest samowystarczalną technologią – to bardziej narzędzie pracy, które wymaga innych elementów, ale przez to też pozostawia większą swobodę działania. Wspomniane urządzenie do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje komputera (lub takiego rozwiązania, jak terminal komputerowy POS) oraz odpowiedniego programu: sprzedażowego, sprzedażowo-magazynowego, gastronomicznego, hotelarskiego itp. (w zależności od branży i oczekiwań).
 • Z racji swej specyfiki, drukarki fiskalne online to często urządzenia stacjonarne. Niemniej, one również potrafią charakteryzować się małymi gabarytami, ergonomiczną konstrukcją i atrakcyjnym designem. Co więcej, na dzisiejszym rynku technologii sprzedaży znajdziemy też kompaktowe modele przenośne.
 • Opisywane urządzenia generalnie mają wyraźną przewagę nad kasami fiskalnymi pod względem konkretnych parametrów. Przykładowo, są w stanie obsłużyć znacznie większą bazę towarową (produktów lub usług). Czyli nie do kilku bądź kilkunastu tysięcy PLU, tylko nawet do miliona PLU. W tym miejscu warto też zaznaczyć, że baza towarowa obsługiwana przez drukarkę fiskalną online jest zdefiniowana w programie sprzedażowym, nie zaś „z poziomu urządzenia”, jak ma to miejsce w przypadku kasy.
 • Drukarka fiskalna online zwykle oferuje zdecydowanie szerszy zakres możliwości w kontekście wystawianych dokumentów. Mowa zarówno o paragonach, jak i fakturach VAT oraz licznych wydrukach niefiskalnych. Dotyczy to m.in. szybszego generowania dokumentów, ich estetycznego odcinania (za sprawą wbudowanej gilotyny), a także ogólnej odporności na intensywne użytkowanie, działania w oparciu o różne materiały eksploatacyjne (rolki szerokości 57 i 80 mm), konfiguracji czcionek (np. zagęszczonego druku, oszczędzającego papier) czy korzystania z potencjału tzw. superformatki. Pod tym względem warto przywołać drukarki fiskalne o specjalnym przeznaczeniu – choćby modele apteczne – które dodatkowo obsługują takie dokumenty, jak receptury i wyceny leków, paragony uwzględniające refundację medykamentów itp.

System sprzedaży z drukarką fiskalną – dlaczego warto?

Rozwiązanie systemowe, oparte na drukarce fiskalnej online, specjalistycznym oprogramowaniu i stanowisku POS, oferuje możliwości znacznie wykraczające poza te, które jest w stanie zapewnić nawet nowoczesna kasa rejestrująca. Dzięki niemu przedsiębiorca może m.in.:

 1. Uzyskać rzetelną analizę sprzedaży, bazującą na licznych, rozmaitych raportach. To zaś pozwala tworzyć skuteczną strategię handlową oraz precyzyjnie korygować jej poszczególne elementy.
 2. Efektywnie nadzorować stany magazynowe, co ma istotne znaczenie zarówno dla punktów handlowych, jak i lokali usługowych (np. gastronomicznych).
 3. Tworzyć i rozwijać programy lojalnościowe, ułatwiające znajdowanie nowych klientów oraz budowanie trwałych relacji z dotychczasowymi nabywcami.
 4. Zarządzać wieloosobowym zespołem, podzielonym na różne działy. Mowa choćby o monitorowaniu postępów pracy u konkretnych osób, nadawaniu członkom personelu określonych uprawnień, czy też o rozliczeniach kasjerskich.
 5. Korzystać z potencjału nowoczesnych rozwiązań, takich jak platformy typu GoPOS, agregatory gastronomiczne, KDS itp.
 6. Sięgnąć po narzędzia informatyczne zdecydowanie upraszczające obowiązkowe rozliczenia. Co więcej, cała dokumentacja firmy może znajdować się w jednym miejscu, zapewniając bezpieczeństwo danych, a zarazem przejrzysty dostęp do nich, gdy staną się potrzebne.

To oczywiście tylko drobny wycinek potencjału, jaki oferuje drukarka fiskalna online w systemie sprzedaży. Niemniej, nawet on pokazuje pewnego rodzaju przepaść istniejącą pomiędzy dwoma przywołanymi, technologicznymi opcjami. Naturalnie, dla jednych nie będzie miała ona znaczenia. Jednak w przypadku wielu przedsiębiorstw system sprzedaży z drukarką fiskalną online to warunek prawidłowego funkcjonowania działalności gospodarczej.

Drukarka fiskalna w Lublinie – jak wybrać najlepiej?

Sam fakt zdecydowania się na drukarkę fiskalną online i system sprzedaży nie rozwiązuje jeszcze wszystkich kwestii i dylematów. Jaki model kupić? Co jeszcze będzie potrzebne? I gdzie to wszystko dostać lub może bardziej – gdzie powinno się nabyć potrzebne rozwiązania? Odpowiedzi na te pytania okażą się kluczowe w kontekście przyszłej pracy w przedsiębiorstwie. Jej komfortu oraz efektywności. Na co zatem warto zwrócić uwagę?

Połączenie z CRK – tak, ale w jaki sposób?

Sytuacja jest o tyle prosta, że obecnie (od początku 2023 roku) zakup urządzenia rejestrującego oznacza uzyskanie modelu zgodnego z systemem online. Czyli takiego, który komunikuje się przez internet z Centralnym Repozytorium Kas (CRK). Kwestia ta dotyczy również drukarek fiskalnych nowej generacji. I również w ich przypadku transmisja niezbędnych danych może odbywać się w różny sposób: przewodowo lub bezprzewodowo, za sprawą odmiennych standardów (np. z wykorzystaniem portu USB i komputera z dostępem do internetu albo z użyciem interfejsu Ethernet w celu podłączenia urządzenia rejestrującego do komputerowej sieci lokalnej – LAN). Dlatego, aby uniknąć przykrych, technicznych niespodzianek, należy zorientować się w następujących kwestiach:

 • z których standardów komunikacyjnych chcemy korzystać bądź które okazałyby się najwygodniejsze dla nas (przedsiębiorców), zatrudnionego personelu czy klientów?
 • jaką infrastrukturę posiadamy w firmie lub jakie rozwiązania sieciowe chcemy wdrożyć?
 • czy rozważane przez nas modele drukarek fiskalnych online oferują takie opcje, jak chcemy, albo pozwalają na rozbudowę funkcjonalności o wskazane standardy?

Te informacje nie tylko ułatwią wybór drukarki fiskalnej online, ale też organizację całego systemu sprzedaży dla firmy.

Posnet Temo Online - drukarka fiskalna

Idealny przykład funkcjonalnej, przyjaznej w użyciu, mobilnej drukarki fiskalnej? Posnet Temo Online!

Typ, parametry, kompatybilność z innymi rozwiązaniami

Aspekt łączności z CRK to oczywiście nie jedyna ważna rzecz przy wyborze drukarki fiskalnej online. Tak naprawdę, warto poświęcić uwagę każdemu istotniejszemu kryterium, dotyczącemu specyfikacji nabywanego urządzenia. A z pewnością takie, jak:

 1. Parametry użytkowe: istotne mogą okazać się różne wyniki, dotyczące np. szybkości wystawiania dokumentów (liczba wydrukowanych linii tekstu na sekundę), długość instalowanej rolki papieru termicznego bądź czas pracy na zasilaniu akumulatorowym. Z pewnością jednym z najważniejszych będzie pojemność obsługiwanej bazy towarowej. To bowiem od liczby PLU, z jaką jest w stanie współpracować drukarka fiskalna online, zależy wielkość asortymentu, jaki możemy sprzedawać przy pomocy urządzenia rejestrującego.
 2. Gabaryty i rozwiązania konstrukcyjne: pierwsze powinny być ściśle dopasowane do trybu pracy w danym przedsiębiorstwie. Przykładowo, działalność prowadzona w terenie – podobnie jak stanowisko kasowe o dość ograniczonej przestrzeni – może wymagać zastosowania kompaktowej, lekkiej, mobilnej drukarki fiskalnej online. Inne opcje (np. konfigurowalny wyświetlacz klienta, praca urządzenia w poziomie i pionie, uchwyty na dodatkowe elementy itp.) zadecydują zaś o komforcie optymalnej aranżacji miejsca pracy.
 3. Zgodność z konkretnymi technologiami i programami: zakup drukarki fiskalnej online powinien być poprzedzony dokładnym upewnieniem się (najlepiej u sprzedawcy lub producenta konkretnych rozwiązań), że wskazane elementy – urządzenie rejestrujące, terminal POS, program sprzedażowy, drukarka zamówień, KDS itd. – są ze sobą kompatybilne i zapewnią płynne, efektywne działanie.

Technologie sprzedaży tylko od sprawdzonego dostawcy!

Zakup technologii sprzedaży i rozwiązań dla firmy nie stanowi problemu, szczególnie gdy chodzi o większe miasta i takie urządzenia, jak drukarki fiskalne. Lublin, Warszawa, Poznań czy Łódź to miejsca, gdzie z łatwością znajdziemy to, czego potrzebujemy. Co nie zmienia faktu, że, decydując się na poważniejszą inwestycję, jaką jest system sprzedaży – warto zatroszczyć się o znalezienie sprawdzonego, renomowanego dostawcy tego typu wyposażenia. Firmy takie jak Polskie Centrum Kas Fiskalnych, we współpracy z licznymi i różnymi działalnościami, działającymi na terenie całego kraju, potwierdzają swoje wysokie kwalifikacje i wieloletnie doświadczenie w branży. Co jeszcze mogą nam zaoferować?

 • Szeroki wybór drukarek fiskalnych online, a także kas fiskalnych online, skanerów kodów kreskowych, wag elektronicznych, terminali POS, programów biznesowych oraz innych technologii i rozwiązań dla handlu, usług czy przemysłu.
 • Przyjazny w obsłudze serwis internetowy, zapewniający wygodne zakupy i porównywanie produktów, pokaźne zasoby bazy wiedzy czy różne opcje kontaktu.
 • Profesjonalne doradztwo, z indywidualnym nastawieniem na nasze potrzeby biznesowe, zrozumieniem specyfiki danej branży oraz uwzględnieniem najnowszych dostępnych rozwiązań.
 • Szkolenie z obsługi zakupionych urządzeń i programów oraz wsparcie w zakresie dopełnienia niezbędnych formalności.
Novitus HD II Online - drukarka fiskalna

Możliwości wydajnej drukarki fiskalnej Novitus HD II Online to skuteczna odpowiedź na wysokie wymagania przedsiębiorców.

Pamiętajmy też, że nie mniej istotne okaże się wsparcie techniczne, oferowane przez daną firmę. Jest ona bowiem nie tylko sprzedawcą naszego urządzenia fiskalnego. Zazwyczaj to do tej firmy należy serwis nabytej drukarki fiskalnej online, z czym wiążą się np. obowiązkowe, cykliczne przeglądy techniczne. Tymczasem współpraca z takimi dealerami technologii sprzedaży, jak PCKF, obejmuje kompleksową obsługę przedsiębiorstw w tym zakresie: sprzedaż i wdrożenie kas i drukarek fiskalnych oraz rzetelną opiekę serwisową.

W tym kontekście lokalizacja siedziby firmy, u której dokonujemy zakupu drukarki fiskalnej online, ma niebagatelne znaczenie. Weźmy pod uwagę, że dystans kilometrowy (a więc też czasowy) pomiędzy nią, a prowadzoną firmą, może skrócić lub wydłużyć wszelkie procedury (fiskalizację urządzenia, przeglądy serwisowe, interwencje w przypadku nagłych awarii itp.). Dlatego instalowane drukarki fiskalne w Lublinie najlepiej zakupić w tym samym mieście. Dzięki temu zaoszczędzimy sporo czasu i – w myśl zasady: czas to pieniądz – podejmiemy kroki z korzyścią dla naszych finansów. A co jeśli mamy problem z wyborem? Postawmy na sprawdzonych dostawców technologii sprzedaży, takich jak Polskie Centrum Kas Fiskalnych, które posiada punkty handlowe w różnych regionach kraju, także w Lublinie:

Polskie Centrum Kas Fiskalnych
ul. Fabryczna 2
20-301 Lublin
tel. +48 81 474 00 00
lublin@pckf.pl
www.pckf.pl


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uzupełnij CAPTCHA: *