Jaka drukarka kart plastikowych będzie dobrym rozwiązaniem dla firmy?

Drukarka kart plastikowych - wybór urządzenia

Specjalistyczne urządzenia dla firm, takie jak drukarki kart plastikowych, wymagają odpowiednich przygotowań do wdrożenia w przedsiębiorstwie. Na początku warto przede wszystkim zapoznać się z najważniejszymi cechami i funkcjami modeli dostępnych na polskim rynku. Rozpiętość cenowa omawianych urządzeń jest bowiem dosyć spora, co w praktyce przekłada się na niższe bądź wyższe parametry drukarek kart plastikowych, obsługiwane materiały eksploatacyjne czy możliwość współpracy z innymi elementami rozwiązania systemowego dla firmy.

Technologia zadruku kart plastikowych

Wiele drukarek kart plastikowych, które znajdziemy na polskim rynku, posiada mechanizm termotransferowy, oferujący pracę w rozdzielczości 300 dpi. Dodatkowo, takie rozwiązanie technologiczne może zapewniać wykonywanie wysokiej jakości nadruków w trybie monochromatycznym lub kolorowym, jednostronnie albo dwustronnie. Każda z takich cech ma ogromny wpływ na codzienne zastosowanie urządzenia w firmie. Z punktu widzenia właściciela przedsiębiorstwa i użytkowników ważna może być także liczba zadrukowanych kart w przeliczeniu na godzinę. Będzie to istotne zwłaszcza przy wydruku wysokonakładowym, gdzie znaczenie ma dosłownie każda minuta pracy.

Obsługiwane materiały eksploatacyjne

Przy wyborze omawianej przez nas technologii dla firmy zawsze warto zwrócić uwagę na rodzaj obsługiwanych materiałów eksploatacyjnych. Dotyczy to zarówno wykorzystywanych kart (tego, z czego konkretnie są wykonane), jak i np. typu i długości taśm barwiących. Istotne mogą się także okazać rozwiązania przyspieszające codzienną pracę. Mamy tu na myśli m.in. podajniki i odbiorniki kart plastikowych, które ułatwiają wykonywanie nadruku. Ponadto, wybrane modele z tej kategorii oferują praktyczne rozszerzenia swojej funkcjonalności. Przy zamawianiu takiej drukarki można np. zdecydować się na dodatkowy koder kart magnetycznych, elektronicznych stykowych (chipowych) lub elektronicznych zbliżeniowych.

Drukarka kart do rozwiązania systemowego dla firmy

Przed zamówieniem konkretnej drukarki kart ważne jest także ustalenie sposobu współpracy z resztą rozwiązania systemowego dla firmy. Takie urządzenie można podłączyć np. do zwykłego komputera lub terminala komputerowego POS, a odbywa się to za pośrednictwem obsługiwanych interfejsów komunikacyjnych. W tym przypadku standardowym rozwiązaniem jest współpraca przez Ethernet (port sieciowy LAN) lub USB. W rezultacie, już po podłączeniu urządzenia do komputera, można w kompleksowy sposób zarządzać wydrukiem kart plastikowych. Niektóre modele drukarek obsługują też jednak komunikację bezprzewodową, np. w standardzie Wi-Fi. Wspomniane rozwiązanie jest z pewnością bardziej elastyczne przy aranżowaniu rozwiązania systemowego dla firmy. Pozwala również na ograniczenie przewodów transmisyjnych na stanowisku pracy.


   One Comment


  1. benio
      21 maja, 2021

    wcześniej nie zastanawiałem się nad tego typu urządzeniami… ale biorąc pod uwagę ciekawe możliwości drukarki kart plastikowych oraz ich zastosowanie to z czasem i rozwojem firmy może warto o tym pomyśleć 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uzupełnij CAPTCHA: *