Elzab P12N Plus – wydajny komputer POS z różnymi interfejsami komunikacyjnymi

Wydajny terminal komputerowy Elzab

Przy poszukiwaniu terminala komputerowego można kierować się różnymi kwestiami. W przypadku jednej firmy kluczowe będą wydajne podzespoły, podczas gdy w drugiej najważniejszy okaże się szeroki wybór interfejsów komunikacyjnych lub wytrzymały i przyjazny w obsłudze ekran dotykowy. Warto jednak pamiętać, że na rynku są dostępne urządzenia, które łączą w sobie wszystkie wspomniane cechy. Dobrym przykładem takiego terminala komputerowego jest Elzab P12N Plus.

Wydajne podzespoły i 15-calowy ekran dotykowy

Terminal komputerowy Elzab P12N Plus bez problemu poradzi sobie z obsługą oprogramowania dla firmy. W tym urządzeniu zastosowano bowiem wydajne podzespoły, m.in. procesor Intel® Celeron N5095 2,90 GHz, 4 GB pamięci RAM (z opcją rozbudowy do 8 GB) oraz szybki dysk twardy o pojemności 128 GB. Co więcej, model Elzab P12N Plus posiada bezramkowy ekran dotykowy LCD o wielkości 15 cali, który działa w rozdzielczości 1024 x 768 pikseli. Warto też dodać, że panel tego komputera POS wykonano w technologii pojemnościowej. Przekłada się to nie tylko na szybką reakcję na dotyk użytkownika, intuicyjną obsługę stosowanych aplikacji i np. możliwość korzystania z funkcji multi-touch, ale także na zwiększoną wytrzymałość na zużycie oraz uszkodzenia mechaniczne. Ponadto, urządzenie występuje w 2 wersjach – z zainstalowanym oprogramowaniem Microsoft Windows 10 IoT Entry lub bez systemu operacyjnego. Drugi ze wspomnianych wariantów zapewnia więc pełną konfigurację programową po stronie użytkownika. Z kolei drugi gwarantuje, że komputer POS marki Elzab będzie praktycznie od razu gotowy do pracy.

Praktyczne rozwiązania także w zakresie konstrukcji

Dobra wydajność i intuicyjna obsługa przy pomocy pojemnościowego ekranu dotykowego to nie jedyne atuty terminala komputerowego Elzab P12N Plus. Urządzenie zapewnia też np. praktyczne rozwiązania w zakresie konstrukcji. Ten model cechuje się wysoką jakością wykonania oraz posiada pojemną podstawę, która pozwoli na estetyczne zaaranżowanie stanowiska pracy w przedsiębiorstwie. Można bowiem schować w niej zarówno przewody komunikacyjne, jak i zasilacz do urządzenia. Ponadto, komputer POS od Elzab oferuje montaż na uchwycie zgodnym z popularnym standardem VESA 75 mm. Model P12N Plus można więc przymocować na stałe np. na ścianie (po wcześniejszym zdemontowaniu podstawy urządzenia).

Terminal komputerowy do zarządzania innymi urządzeniami w firmie

Wisienką na torcie w przypadku tego terminala komputerowego jest obsługa wielu zróżnicowanych interfejsów komunikacyjnych. Elzab P12N Plus posiada bowiem zarówno porty RS-232 (4) oraz USB (6), jak i złącze Ethernet, HDMI i wejście audio. Dzięki temu komputer od polskiego producenta technologii sprzedaży może płynnie współpracować z kilkoma urządzeniami peryferyjnymi równocześnie, np. z kasa lub drukarką fiskalną, wagą elektroniczną, skanerem kodów kreskowych, drukarką zamówień, terminalem płatniczym, weryfikatorem cen oraz klawiaturą mechaniczną. Elzab P12N Plus ma więc wszelkie predyspozycje do tego, żeby stać się kluczowym ogniwem rozwiązania systemowego w firmie.

Osobną kwestią jest zaś to, że producent urządzenia oferuje rozbudowę tego modelu o dodatkowe akcesoria zewnętrzne. W terminalu komputerowym P12N Plus da się zastosować zarówno opcjonalny wyświetlacz dla klientów o przekątnej 9,7” (montowany na tylnej części obudowy), jak i czytnik kart magnetycznych (używany przez użytkowników komputera np. do „odblokowania” uprawnień kasjerskich lub menadżerskich). Tę technologię od Elzab da się więc na różne sposoby dopasować do potrzeb konkretnej działalności gospodarczej.


   One Comment


  1. peppe
      3 maja, 2022

    bardzo fajny tekst! właśnie jestem na etapie szukania odpowiedniego modelu, ale częściej napotykam takie ogólnikowe pitu-pitu odnośnie terminali POS. a to akurat, że są wydajne, przydatne, w takiej działalności jak moja itd. to ja akurat wiem 😀 a tu mam konkret wart rozważenia, dzięki 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uzupełnij CAPTCHA: *