Posnet rehomologował kasę fiskalną Mobile EU

kasa fiskalna Posnet Mobile EU

Trzeba przyznać, że informacja ta budzi pewne zainteresowanie wśród osób zainteresowanych bieżącym rynkiem technologii sprzedaży. Bo choć model Posnet Mobile EU mógł sprawiać wrażenie dość prostej kasy fiskalnej, to jednak zdobył on dość spore grono entuzjastów. W tym wpisie  opowiemy nieco dokładniej o urządzeniu, które „zeszło ze sceny”, by wkrótce na nią powrócić.

Koniec Posnet Mobile EU? W żadnym razie!

Urządzenie fiskalne, którego homologacja wyczerpuje się, aby pozostać w sprzedaży musi być zgodne z aktualnymi wytycznymi Ministra Finansów oraz uzyskać nowe upoważnienie Głównego Urzędu Miar. No, chyba, że dalsza dystrybucja danego modelu nie została przewidziana. Wydawało się, że taki los czeka popularną kasę rejestrującą Mobile EU marki Posnet. Decyzja ta mogła zmartwić zarówno użytkowników, którzy już korzystają z tego urządzenia, jak i tych, którzy planowali jego zakup lub też byli nim zainteresowani. Trudno powiedzieć, czy preferencje przedsiębiorców co do technologii handlowych wpłynęły na stanowisko producenta. Pewne jest natomiast jedno: ostatecznie model Mobile EU otrzymał nową homologację z Głównego Urzędu Miar, co oznacza, że znów będzie można go nabyć i zastosować w kolejnych przedsiębiorstwach.

Za co polubiono Posnet Mobile EU?

Paradoksalnie, siła tego urządzenia tkwi w jego prostocie. Mobile EU nie wyróżnia się bowiem ani pod względem liczby dostępnych funkcji, ani też stopnia zaawansowania technologicznego. Niemniej, kasa posiada podstawowe, ale również praktyczne rozwiązania, które skutecznie usprawniają sprzedaż towarów oraz usług, w handlu stacjonarnym i mobilnym.

A to m.in. dzięki solidnej, kompaktowej konstrukcji, która zapewnia kilka korzyści naraz: odporność na intensywną eksploatację i częsty transport, łatwość przechowywania oraz wyjątkową wygodę obsługi urządzenia. Tym bardziej, że Mobile EU posiada funkcjonalną klawiaturę z przyciskami do programowania skrótów dla łatwiejszego wybierania danych towarów, usług czy opcji kasy. Warto również wspomnieć o możliwości obsługi parkingów (specjalne wydruki), prostym i precyzyjnym mechanizmie drukującym oraz wydajnym akumulatorze (pozwalającym na zasilanie przy użyciu instalacji samochodowej).

Jednak, mówiąc uczciwie, cechy te nie musiałyby wzbudzić aż takiego zainteresowania wśród przedsiębiorców (wszak jest dziś wiele kas fiskalnych o niedużych gabarytach, solidnej konstrukcji, a przy tym i wielu nowocześniejszych funkcjach), gdyby nie fakt, że podatnik ma szansę uzyskać te rozwiązania całkiem niedrogo. W ten sposób urządzenie charakteryzuje się optymalnym stosunkiem oferowanych możliwości do proponowanej często ceny. Kasa Posnet Mobile EU jest już dostępna w sieci sprzedaży, dlatego jeśli Was również zainteresował ten model, warto zebrać dodatkowe szczegóły i skorzystać z nowej polityki producenta względem tego urządzenia.


   One Comment


  1. pedro
      10 stycznia, 2017

    myślę, że nadal jeszcze znajdzie się grono użytkowników, którzy chętnie wybiorą tę kasę, aczkolwiek tacy jak ja rozglądają się już za nieco atrakcyjniejszymi modelami 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uzupełnij CAPTCHA: *