Podstawa Twojej pracy – kasa fiskalna

Kasa fiskalna Elzab K10 - solidna podstawaJeżeli chcemy prowadzić sprzedaż zgodnie z panującymi przepisami, musimy prowadzić ewidencję obrotu przy użyciu kasy fiskalnej. Ponadto, mamy obowiązek przy każdej transakcji wystawić i wręczyć klientowi paragon, jak również zachować jego kopię do ewentualnego wglądu dla organów skarbowych. Niedopełnienie tych warunków może sprowadzić na nas przykre, kosztowne konsekwencje. Ale kasa fiskalna to także szereg udogodnień, pozwalających szybko obsługiwać i rozliczać nabywców. Warto zatem zastanowić się, jakie funkcje, oferowane przez różne modele, zapewnią komfort podczas codziennej pracy.

Różne modele

Obecnie branża fiskalna oferuje bogaty wybór technologii sprzedaży, dzięki czemu jesteśmy w stanie zakupić urządzenie precyzyjnie odpowiadające naszym oczekiwaniom. Poszczególne modele różnią się zarówno pod względem wielkości czy opcji, jak i ceny, więc nabycie kasy fiskalnej nie musi koniecznie wiązać się z wydaniem na nią majątku. Jeśli chcemy zaoszczędzić, powinniśmy wybrać optymalne rozwiązanie, czyli urządzenie nie należące do najdroższych, niemniej posiadające najcenniejsze dla nas cechy i funkcje, umożliwiające sprawne prowadzenie działalności handlowej.

Przydatne funkcje

Tymczasem różnorodnych rozwiązań technologicznych jest sporo. Dzisiejsze kasy fiskalne potrafią zapisywać kopie paragonów w formie elektronicznej, na niedużej karcie pamięci, co pozwala uniknąć gromadzenia wielu papierowych wydruków, zmniejszyć koszty eksploatacji urządzenia oraz w łatwy i szybki sposób archiwizować dane na komputerze, pendrivie, płycie DVD lub innym nośniku. Często też szybki wydruk paragonów lub faktur VAT nie stanowi problemu, podobnie jak współpraca z urządzeniami peryferyjnymi – wagą elektroniczną, czytnikiem kodów kreskowych, szufladą na pieniądze bądź terminalem płatniczym. Najczęściej wbudowane mechanizmy drukujące gwarantują niezwykle prostą instalację papieru, zaś wydajne akumulatory umożliwiają długą i płynną pracę bez konieczności zasilania zewnętrznego. Dobrze jest więc zastanowić się, na jakich opcjach i parametrach najbardziej nam zależy.

Jak wybrać odpowiedni produkt?

Odpowiedź na to pytanie kryje się w charakterze naszego przedsiębiorstwa. Przede wszystkim więc musimy określić standardy naszej firmy. Jeśli jest to działalność mobilna, warto, aby nasza kasa fiskalna posiadała nieduże gabaryty i masę, była poręczna i umożliwiała zasilanie z instalacji samochodowej. Jeśli prowadzimy duży punkt handlowy, lepiej sprawdzi się model oferujący pojemniejszą bazę towarową, większe wyświetlacze i klawiaturę wyposażoną w solidną liczbę klawiszy funkcyjnych. Dobrym pomysłem jest też poszukanie dodatkowych informacji w internecie – na stronie internetowej www.pckf.pl oraz podobnych znajdziemy szczegóły dotyczące technologii sprzedaży. Przed ostatecznym wyborem zasięgnijmy porady eksperta.


   2 komentarze


  1. Michał
      10 września, 2015

    Na rynku jest całe mnóstwo urządzeń, więc jest teraz z czego wybierać

  2. Vago
      8 listopada, 2015

    naprawdę, przy dzisiejszych stronach internetowych i wsparciu ekspertów można znaleźć model precyzyjnie odpowiadający na potreby firmy. a swoją drogą, to kasa ze zdjęcia jest naprawdę dobra, szczególnie podoba mi się, że jest tak solidnie wykonana, trwała, a jednocześnie bardzo poręczna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uzupełnij CAPTCHA: *