„Następna stacja” technologicznego rozwoju – Novitus next

Kasa fiskalna Novitus next

Ruszył Kolejny, fiskalny „wyścig zbrojeń”. Tym razem w kręgu zainteresowań producentów znajdują się możliwości takiego rozwiązania technologicznego, jakim jest tablet. Pierwszą pełną integracją tego urządzenia z kasą rejestrującą okazał się model next marki Novitus. Co nowego jest on w stanie zaoferować współczesnym przedsiębiorcom?

Ostatnimi czasy dość głośno było o różnych, rewolucyjnych urządzeniach rejestrujących sprzedaż: najpierw o modelu Ergo marki Posnet (który już jakiś czas funkcjonuje na rynku), potem o tablecie fiskalnym, nad którym pracuje Innova, a następnie – o kasoterminalu iPOS, mającym wywrócić wizję technologii handlu do góry nogami. Tymczasem pojawia się model Novitus next – w istocie, pierwsza kasa fiskalna, zawierająca w swej konstrukcji normalny tablet. Ale opcja ekranu dotykowego w towarzystwie normalnej klawiatury czy mechanizmu drukującego to oczywiście nie wszystko. Co może next? I czy funkcje tego urządzenia okażą się skuteczne?

To, co charakterystyczne dla technologii sprzedaży

Novitus next to zdecydowanie kasa fiskalna wpisująca się w standardy współczesnych, zaawansowanych technologii handlowych. Model ten zapisuje kopię paragonów w formie elektronicznej, pozwalającej zmniejszyć koszty materiałów eksploatacyjnych (użycie tylko 1 rolki) oraz ułatwiającej archiwizację i zabezpieczanie danych (przechowywanych na karcie pamięci, a także innych nośnikach, jak płyta DVD lub pendrive). Poza tym, oferuje różne warianty komunikacji z urządzeniami peryferyjnymi – zarówno przy użyciu kabla (np. USB), jak i bezprzewodowe (Wi-Fi). Next jest posiada również prosty w obsłudze, szybki i odporny na intensywną pracę mechanizm drukujący, obsługujący nie tylko paragony, ale i faktury VAT.

Co więcej, praktyczne funkcje i solidne podzespoły modelu marki Novitus mieszczą się w ergonomicznej, opływowej i, przede wszystkim, niedużej konstrukcji. Dlatego urządzenie spokojnie może funkcjonować w przedsiębiorstwie o niewielkiej powierzchni ladowej, a nawet stanowić skuteczne narzędzie pracy podczas handlu obwoźnego. Kolejnym atutem jest dobra prezencja kasy, która posiada nowoczesny, elegancki design, występujący w 2 wersjach kolorystycznych: czarnej oraz białej. Z pewnością nie powstydziłby się takiej technologii żaden gabinet lekarski czy salon kosmetyczny.

Next, czyli innowacje proponowane przez firmę Novitus

Ale cechy typowe dla dzisiejszych urządzeń rejestrujących sprzedaż to oczywiście nie wszystko. Nie bez powodu mówi się o next: rewolucyjny, innowacyjny, otwierający zupełnie nowe możliwości. W końcu to pierwszy taki model, który w swej obudowie zawiera kasę fiskalną i tablet. A z tym połączeniem wiążą się konkretne opcje i korzyści.

Rozwiązanie zaproponowane w next to kolejny krok w stronę uproszczenia obsługi klientów i precyzji dostosowania parametrów urządzenia do potrzeb prowadzonego biznesu. Tablet dobrze reaguje na dotyk, pozwala na dość swobodną konfigurację panelu sterowania, a dzięki kompatybilności z systemem Android – w znacznym stopniu ułatwia korzystanie z wielu funkcji i aplikacji. Nie trzeba też dodawać, że przeglądanie stron internetowych i ustawienia dostępu do skrzynki mailowej, to w tym przypadku żaden problem. Gdybyśmy jednak uznali, że wariant ten jest z jakichś względów, w jakichś okolicznościach, niewygodny bądź niewystarczający – zawsze mamy jeszcze do dyspozycji normalną, przygotowaną na intensywną eksploatację klawiaturę.

Zdecydowanie wyjątkowym rozwiązaniem, które next wnosi do świata branży fiskalnej, to aplikacja NoviCloud. Co ona daje? Przechowywanie niezbędnych danych (np. z elektronicznej kopii paragonów), programowanie pozycji towarowych, nadzór monitoringu bądź stanów magazynowych – wszystko to może odbywać się zdalnie, w trybie online, z dowolnego miejsca, które na to pozwala. To zdecydowanie wygoda nowej generacji, jeśli chodzi o zarządzanie sprzedażą.

Ponadto, next wspomaga kontrolę sprzedaży poszczególnych pozycji asortymentu oraz pracy konkretnych osób, a także wykonywanie raportów odnośnie wystawionych paragonów i faktur VAT lub wybieranych sposobów płatności.

 

Na propozycję nowego modelu marki Novitus trzeba było trochę poczekać. Ale teraz przynajmniej wiadomo, dlaczego. I chyba warto było. Urządzenie prezentuje się jako zdecydowany krok na przód, następna stacja, jeśli chodzi o rozwój technologii sprzedaży. Poszczególne funkcje wydają się stanowić naturalne przedłużenie zarówno dzisiejszych, nowoczesnych rozwiązań komputerowych, jak i potrzeb podatników oraz klientów. W rezultacie, Novitus next sprawia wrażenie kasy uatrakcyjniającej świadczenie usług handlowych. Czy te wszystkie obserwacje znajdą potwierdzenie w rzeczywistości? Odpowiedź na to pytanie dopiero nadejdzie. Choć zapewne przedsiębiorcy nie będą raczej z nią zwlekać.


   One Comment


  1. Czesław
      5 sierpnia, 2016

    nie wiem jak inni, ale dla mnie informacja o nieograniczonej bazie plu jest miażdżąca dla rynku technologii sprzedaży

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uzupełnij CAPTCHA: *