Jakie udogodnienia oferuje drukarka Posnet Thermal XL?

Drukarki fiskalne z rodziny Posnet Thermal od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem polskich przedsiębiorców. Wynika to przede wszystkim z wysokich parametrów tych urządzeń oraz ich małej awaryjności. Wśród modeli tworzonych przez polskiego producenta znajduje się także Thermal XL. To stacjonarna drukarka o kompaktowych gabarytach, w której zastosowano szereg przyjaznych rozwiązań dla kasjerów.

W systemie sprzedaży czuje się jak ryba w wodzie

Tak naprawdę każda drukarka fiskalna musi być przystosowana do współpracy z co najmniej 2 elementami systemu sprzedaży – komputerem (stacjonarnym, laptopem lub POS-em) oraz oprogramowaniem do zarządzania handlem. Co w tej kwestii oferuje Posnet Thermal XL? W standardzie do dyspozycji użytkownika są 2 popularne porty komunikacyjne – RS-232 i USB – ale ten model można również wyposażyć w opcjonalne złącze Ethernet (do pracy w sieci LAN). Co więcej, drukarka fiskalna od Posnet jest kompatybilna z popularnymi programami sprzedażowymi i sprzedażowo-magazynowymi. Dzięki temu Thermal XL poradzi sobie w różnorodnych rozwiązaniach systemowych dla firm. Warto też podkreślić, że urządzenie może współpracować z szufladą na pieniądze – przy użyciu złącza zasilania (RJ-12, 6V/12V/18V/24V).

Zaawansowane parametry wydruku

Przed omówieniem mechanizmu termicznego, który znalazł się w Posnet Thermal XL, należy wspomnieć o ważnym ogniwie tego urządzenia, czyli module elektronicznej kopii paragonów fiskalnych. To dzięki niemu w prezentowanym modelu dało się zastosować jednorolkową technologię wydruku. Natomiast sama kopia elektroniczna gwarantuje zdecydowaną automatyzację codziennej pracy, bezpieczne przechowywanie ważnych danych oraz mniejsze wydatki na materiały eksploatacyjne.

Posnet Thermal XL

Jeśli chodzi o parametry mechanizmu termicznego, na uwagę na pewno zasługuje jego szybkość pracy. To zresztą cecha wspólna większości urządzeń rejestrujących z rodziny Posnet Thermal. A konkretnie, prędkość wystawiania dokumentów, m.in. paragonów czy faktur VAT, dochodzi nawet do 47 linii tekstu na sekundę. Określenie „błyskawiczny wydruk” pasuje więc tutaj idealnie. Ponadto, Thermal XL zapewnia łatwą wymianę rolki papieru termicznego oraz umieszczanie różnych treści na dokumentach, np. grafik lub kodów kreskowych 2D.

Dostępna również w wersji Thermal XL 2

Niedawno na polskim rynku technologii sprzedaży pojawiła się nowa wersja drukarki fiskalnej Posnet Thermal XL. Urządzenie z cyfrą „2” w nazwie zyskało kilka dodatkowych rozwiązań technicznych. W „odświeżonym” modelu znalazł się m.in. większy wyświetlacz, który emituje komunikaty w 4 liniach (do 20 znaków w każdej). Thermal XL 2 oferuje też obsługę szerszej rolki papieru termicznego (do 80 mm), pracę w pozycji poziomej lub pionowej oraz formatowanie czcionek. Co ciekawe, na rynku nadal są dostępne obydwie wersje tej drukarki fiskalnej od Posnet. I tylko od przedsiębiorcy zależy, który wariant modelu Thermal XL wdroży w swojej działalności gospodarczej.


   One Comment


  1. kto za?
      22 września, 2018

    To bardzo fajne urządzenie…ale jeszcze lepsze to Novitus HD E 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uzupełnij CAPTCHA: *