Ergo: z nową kasą nowe możliwości

kasa fiskalna Posnet Ergo

Trzeba przyznać, że firma Posnet lubi intrygować. Nie chodzi jej tylko o urządzenia posiadające wysokie parametry czy atrakcyjne funkcje. Pewne modele mają zaskakiwać możliwościami, jakie da się jeszcze zaproponować w technologiach sprzedaży. I tak oto nadchodzi kolejna okazja do podobnego popisu. Czy okaże się on skuteczny?

Innowacyjne rozwiązania kasy Revo, choć ujrzały światło dzienne już jakiś czas temu, wciąż pozostają świeże. Pełna integracja z szalką ważącą (sterowaną przy użyciu klawiatury urządzenia fiskalnego), wydruk paragonu bezpośrednio w kierunku nabywcy czy nawet mnogość kolorystycznych wariacji – wszystko to sprawia, że model ten, stworzony do radykalnego podboju fiskalnego „tu i teraz”, wręcz przytłacza swą nowością. Tymczasem niedługo ma pojawić się kasa Ergo, która – chodź „spokojniejsza” – nie rezygnuje z przełamywania konwenansów. Na czym ma polegać jej szczególny charakter?

Modułowa natura nowej kasy fiskalnej

Jeden z podstawowych dylematów przedsiębiorcy, który pierwszy raz styka się z branżą fiskalną, brzmi: jakie urządzenie wybrać? W końcu ten krok w dużej mierze zadecyduje o późniejszej pracy: o jej wydajności, komforcie, wreszcie – o zyskach. Oprócz faktu, że podatnik ma do dyspozycji 2 rodzaje technologii (kasy i drukarki fiskalne), każdy z nich reprezentuje wiele modeli. Producenci nierzadko wychodzą sprzedawcom naprzeciw, proponując różne warianty tego samego urządzenia, by ci mogli jak najprecyzyjniej dostosować wybrany egzemplarz do własnych potrzeb.

Ergo idzie jeszcze o krok dalej w tej materii. Podstawowa wersja kasy zawiera standardowe parametry i rozwiązania, które nie dość, że można wzmocnić na samym początku, to jeszcze istnieje opcja doposażenia już w trakcie korzystania z urządzenia. Dotyczy to przede wszystkim 2 aspektów.

Ile pozycji towarowych chcesz mieć?

Pierwszy z nich to pojemność bazy towarowej. Jasne jest, że w zależności, jakie przedsiębiorstwo prowadzimy – nieduże lub rozbudowane, z ograniczoną lub szeroką ofertą – takiej liczby PLU będziemy potrzebowali. Na początek, Ergo pozwala na wybór jednej z 3 opcji: 4000, 6000 bądź 8000 PLU. To korzystna opcja, ale nie jedyna. Jeżeli przedsiębiorca zakupi kasę z daną liczbą pozycji towarowych i po pewnym czasie stwierdzi, że chciałby zwiększyć swój asortyment – może rozbudować urządzenie o kolejne miejsca dla nowych towarów lub produktów.

Jakich interfejsów chcesz używać?

Drugi zaś dotyczy współpracy z urządzeniami peryferyjnymi. Kasa dysponuje standardowym złączem USB oraz opcją obsługi szuflady na pieniądze. Ponownie, podatnik będzie mógł zdecydować się na jedną z 3 wersji modułowych rozszerzeń: pierwszy – USB i 2 RS-232, drugi – USB, 2 RS-232, Bluetooth, Wi-Fi, bądź trzeci – USB, 2 RS-232, modem 3G. I w tym przypadku, wybór dokonany przy nabyciu urządzenia fiskalnego nie musi być ostateczny. Jeśli zmieni się nieco charakter działalności, dojdzie konieczność wykonywania dodatkowych działań lub zwyczajnie przedsiębiorca postanowi zwiększyć komfort swojej pracy – bez problemu może doposażyć kasę Ergo w opcje do połączeń bezprzewodowych.

A co poza tym

Niektórzy zapewne mogą zastanawiać się, ile będzie kosztować wersja podstawowa Ergo, ile dodatkowe rozwiązania i czy bez nich kasa jest skuteczna. Na pewne odpowiedzi będzie trzeba jeszcze poczekać, niemniej można już stwierdzić, że w założeniach urządzenie nie okaże się „gołe”, wręcz przeciwnie – ma posiadać cechy, które charakteryzują nowoczesne technologie sprzedaży. Do nich zalicza się funkcja zapisu kopii paragonów w formie elektronicznej, wydruk paragonów z dowolną grafiką (w stopce i nagłówku dokumentu), wydajny akumulator i praktyczne przyciski funkcyjne. Poza tym, wymiary, masa i sposób wykonania kasy mają sprawiać, że doskonale odnajdzie się zarówno w handlu stacjonarnym, jak i mobilnym.

Ale przede wszystkim sądzę, że opcja rozbudowywania swojego urządzenia fiskalnego – wedle naszego uznania i to nawet po jakimś czasie – jest bardzo korzystna i stworzona na miarę naszych czasów. Dzięki temu mniej nas ogranicza i możemy kreować, rozwijać nie tylko biznes ogólnie, ale także technologie, które go wspierają.

Więcej informacji na temat kasy fiskalnej Posnet Ergo: www.posnet-ergo.pl


   3 komentarze


 1. Mirosław
    4 lutego, 2016

  No właśnie, ciekawe ile będzie kosztować wersja bazowa? nie wiem, czy będę potrzebował dodatkowych rozwiązań ale z drugiej opccji warto mieć taka możliwość

 2. oLek
    4 lutego, 2016

  ja od razu bralbym wersje z bezprzeodowkami hehe tego jestem pewny ale, faktycznie nie wiem czy wybrana ilosc plu bylaby ostatecznie dobra pewnie chcialbym dodac

 3. nn
    5 lutego, 2016

  będzie hit kas mobilnych, coś czuję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uzupełnij CAPTCHA: *