Drukarka fiskalna wiele może


Drukarka fiskalna Emar Printo 57Te - wiele może!Drukarka fiskalna 
w sklepie to nie ekstrawagancki wymysł, ale praktyczne urządzenie, od którego potrafi zależeć jakość prowadzonej sprzedaży. Nie tylko spełnia te same co kasa, podstawowe funkcje, jak szybka i precyzyjna obsługa klienta czy potwierdzenie prawidłowych rozliczeń z pracownikami Urzędu Skarbowego. Dodatkowo, posiada nowoczesne rozwiązania oraz przydatne funkcje, które sprawiają, że praca przebiega jeszcze sprawniej i w komfortowych warunkach.

Komputer to Twój przyjaciel

Drukarki fiskalne należą do tego typu technologii sprzedaży, które wymagają współpracy z komputerem – chociażby do zaprogramowania bazy towarowej. Ale błędnym założeniem okazałoby się stwierdzenie, że jest to wyłącznie ograniczenie. Komputerowe aplikacje niosą za sobą atrakcyjne udogodnienia, takie jak powiązanie z programami kontrolującymi stan magazynów czy księgowość. Poza tym, drukarkę fiskalną można połączyć z urządzeniami peryferyjnymi – wagą elektroniczną, skanerem kodów czy terminalem płatniczym – i w ten sposób stworzyć wielozadaniowy, sprawny system sprzedaży.

Inne funkcje

Technologia ta posiada oczywiście znacznie więcej zalet. Jedną z nich jest wspomniana już przeze mnie baza towarowa – drukarki fiskalne potrafią obsłużyć kilka set (nawet do miliona!) tysięcy pozycji towarowych. Ponadto, oprócz dowodów sprzedaży, drukują także faktury VAT i różnego rodzaju dokumenty niefiskalne. Kolejna atrakcja to elektroniczna kopia paragonów – dzięki temu rozwiązaniu nie trzeba już przechowywać papierowych rolek, gdyż wszystkie niezbędne dane o zarejestrowanych transakcjach znajdują się na karcie pamięci. Co więcej, drukarki fiskalne obecnie są skonstruowane z wysokiej jakości komponentów, dających gwarancję efektywnej pracy przez kolejne lata.

Jak wybrać odpowiedni produkt?

Istnieje wiele modeli na wysokim poziomie, różniących się pod względem założeń konstrukcyjnych, dostępnych funkcji czy wysokości parametrów. Który z nich okaże się tym właściwym? Aby odpowiedzieć na to pytanie, najpierw trzeba uzmysłowić sobie, jakie oczekiwania stawia nasze przedsiębiorstwo. Następnie, by je spełnić, warto poczytać w internecie o właściwościach poszczególnych urządzeń. Dobrze opisane drukarki fiskalne znalazłem na stronie internetowej www.pckf.pl. Warto porównać możliwości i ceny konkretnych modeli, a ostatecznie zadecydować po konsultacji ze specjalistą.


   3 komentarze


 1. Adam
    8 września, 2015

  Mam niemały dylemat obecnie co wybrać

 2. Marcin
    25 września, 2015

  Możecie polecić jakieś naprawdę dobrej jakości drukarki fiskalne?

 3. Aga
    2 października, 2015

  osobiście wolę drukarki, ale bez kompa ani rusz;/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uzupełnij CAPTCHA: *