Drukarka Elzab Zeta w nowej odsłonie. W skrócie: jest online’owo i naprawdę wydajnie!

Zeta Online - nowa drukarka fiskalna Elzab

Zdajemy sobie sprawę z faktu, że Zeta Online to tak naprawdę unowocześniona wersja innego urządzenia marki Elzab, czyli modelu Zeta. Dzisiejszy wpis chcielibyśmy jednak w całości poświęcić nowej drukarce fiskalnej polskiego producenta. Zeta Online trafiła bowiem do oficjalnej sprzedaży stosunkowo niedawno, bo na początku 2020 roku. Warto więc umożliwić czytelnikom (czyli w dużej mierze również przedsiębiorcom) lepsze zapoznanie się z tym urządzeniem fiskalnym. Co, oprócz funkcjonalności online, skrywa w sobie nowa odsłona drukarki Zeta?

Jest Online, więc musi współpracować z Centralnym Repozytorium Kas

Przedsiębiorcy nie powinni mieć problemu z rozpoznaniem urządzeń fiskalnych nowego typu, które gwarantują m.in. łączność z Centralnym Repozytorium Kas. Zdecydowana większość takich modeli posiada dopisek „Online” w nazwie. Nie inaczej jest w przypadku głównej „bohaterki” tego artykułu. Elzab Zeta Online spełnia oczywiście wszystkie nowe wymogi prawne, które wprowadzono w zeszłym roku. Nie tylko współpracuje z CRK, ale także archiwizuje dane we wbudowanej pamięci chronionej.

Przy wdrażaniu tego urządzenia warto jednak pamiętać, że nie posiada ono portu komunikacyjnego Ethernet. Drukarki fiskalnej Elzab Zeta Online nie da się więc podłączyć do firmowej sieci LAN. W jaki sposób przebiega więc współpraca z Centralnym Repozytorium Kas? Do wyboru są 2 rozwiązania komunikacyjne (obydwa dostępne w standardzie): podłączenie drukarki do komputera przez USB i udostępnienie internetu lub „włączenie” urządzenia do sieci Wi-Fi. Tak, Zeta Online obsługuje łączność bezprzewodową. Do tego zresztą jeszcze wrócimy ?

Żaden system sprzedaży nie będzie jej straszny!

Może wyjdzie na to, że wystawiamy drukarce fiskalnej Elzab Zeta Online laurkę, ale mówi się trudno ? W tym przypadku naprawdę spore wrażenie robi fakt, iż tak kompaktowe urządzenie znajduje zastosowanie nawet w rozbudowanych systemach sprzedaży. Obsługa dużej bazy towarowej? Jest – limit PLU wynosi tutaj aż 500 000 pozycji. Współpraca z komputerem? Może przebiegać przewodowo lub bezprzewodowo. Drukarka Elzab posiada przecież złącze USB, port RS-232 oraz wbudowany moduł komunikacyjny Wi-Fi/Bluetooth. A jak tam zgodność z oprogramowaniem sprzedażowym i sprzedażowo-magazynowym? 3 protokoły komunikacyjne – Elzab, ELZABSTX i Thermal – mówią same za siebie. To dzięki nim drukarka Elzab Zeta Online jest kompatybilna z wieloma popularnymi programami komputerowymi.

Inne, równie ważne cechy Elzab Zeta Online

Co jeszcze warto wiedzieć o nowej drukarce fiskalnej marki Elzab? W urządzeniu zastosowano wydajny i wytrzymały mechanizm termiczny marki Citizen, który obsługuje rolkę papieru o szerokości 57 mm i maksymalnej długości 60 m. Co ważne, Zeta Online może wystawić przy jego zastosowaniu np. paragon fiskalny z NIP-em nabywcy lub fakturę VAT dla kontrahenta. Drukarka zapewnia też bardzo prostą instalację rolki papieru termicznego oraz jednoznaczną identyfikację produktów i usług. Każda pozycja towarowa, najpierw zdefiniowana w programie sprzedażowym, a później uwzględniona na paragonie fiskalnym, może mieć nazwę o długości aż 64 znaków!

Ponadto, nowy model polskiego producenta można w dowolnym momencie rozbudować o opcjonalny wyświetlacz dla klienta. Mowa tutaj o kolorowym ekranie LCD, który jest umieszczony na regulowanym, wolnostojącym wysięgniku. Opcjonalny wyświetlacz można wykorzystać m.in. do emitowania treści reklamowych.


   One Comment


  1. olino
      12 marca, 2020

    wcale mnie nie dziwi to że ta drukarka fiskalna pojawiła się wreszcie w wersji online według mnie jedno z ciekawszych urządzeń wśród tych małych i stacjonarnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uzupełnij CAPTCHA: *