Cipherlab RS30 – nadal kolektor danych czy już smartfon z czytnikiem kodów?

e-fiskalizacja-pl-artykul-cipherlab

Kolektor danych, jak sama nazwa wskazuje, służy do pozyskiwania i gromadzenia informacji. W większości przypadków odbywa się to podczas odczytywania kodów kreskowych. Niemniej, współczesne kolektory charakteryzują się tak wieloma funkcjonalnościami, że ich zastosowanie trudno sprowadzać jedynie do skanowania różnych obiektów. Urządzenia tego typu coraz częściej przypominają najbardziej zaawansowane technologicznie smartfony, a doskonałym tego przykładem Cipherlab RS30.

Panel dotykowy gwarancją intuicyjnej obsługi

Panele dotykowe są dziś tak szeroko rozpowszechnione, że rzadko kiedy robią już wrażenie. Większość z nas korzysta ze smartfonów, niektórzy posiadają także tablety bądź laptopy z ekranami tego typu. Jednakże, w odniesieniu do urządzeń wykorzystywanych do zarządzania przedsiębiorstwem, panel dotykowy nadal jest elementem wartym uwagi. Szczególnie wtedy, gdy stanowi mocne ogniwo danego rozwiązania technologicznego.

Ekran zastosowany w kolektorze danych Cipherlab RS30 charakteryzuje się przede wszystkim dużym obszarem roboczym – jego przekątna to aż 4,7”. Jeśli mówimy o terminalach przenośnych, to jeden z najlepszych wyników na rynku. Oprócz tego, wspomniany panel charakteryzuje się odpornością na intensywną eksploatację. Jest to bowiem Gorilla Glass 3. A jakie zalety płyną z użytkowania modelu RS30? Trudno wyobrazić sobie wygodniejsze i bardziej intuicyjne obsługiwanie zainstalowanych aplikacji.

Wykonywanie kilku zadań jednocześnie to żadne wyzwanie!

O tym, że Cipherlab RS30 sprawdza się nie tylko przy skanowaniu kodów kreskowych, świadczą wyjątkowo wydajne podzespoły tego kolektora. Urządzenie zostało wyposażone w procesor Cortex 1.3 GHz Quad Core, 1 GB pamięci RAM oraz aż 8 GB pamięci Flash. Dodatkowo, użytkownik ma możliwość rozszerzenia funkcjonalności tego modelu. RS30 obsługuje bowiem standardowe karty pamięci microSD, które przechowają nawet do 32 GB danych. Efekty? Terminal mobilny marki Cipherlab pozwala na wykonywanie wielu zadań w tym samym czasie, bez wyraźnego spadku wydajności. Po prostu doskonale spisuje się przy zarządzaniu zgromadzonymi informacjami oraz oferuje dostęp do wielu aplikacji biznesowych. Opisane powyżej podzespoły są tu wspomagane przez popularny i powszechnie stosowany system operacyjny Android KK 4.4.

Poręczny i lekki kolektor danych

W przypadku urządzeń elektronicznych, komfort pracy zależy od wielu czynników. Niewątpliwie jednak cechy fizyczne również mają wpływ na wygodę wykonywania obowiązków. Małe, poręczne i lekkie urządzenia są przede wszystkim gwarancją tego, że ich użytkowanie nie będzie powodowało zmęczenia. W Cipherlab RS30 zadbano także o ten aspekt. Wymiary omawianego tutaj kolektora danych to zaledwie 155 x 80 x 17,3 mm, zaś waga – tylko 260 g! Na tym większe uznanie zasługuje fakt, że w tak kompaktowej obudowie znalazło się tak wiele praktycznych rozwiązań technologicznych.

Osobną kwestią jest przystosowanie modelu RS30 do intensywnej eksploatacji. Wspomnieliśmy już wcześniej, że urządzenie posiada ekran Gorilla Glass 3, lecz to nie jedyne przykłady solidnej konstrukcji. Kolektor danych marki Cipherlab wyróżnia się wzmocnioną obudową, dzięki czemu nie straszne mu wielokrotne upadki z wysokości 1,2 m. Całości towarzyszy szczególna dbałość o detale – RS30 to po prostu elegancki terminal mobilny, który podkreśli prestiż świadczonych usług w niejednym przedsiębiorstwie.

Precyzyjny odczyt kodów kreskowych

Wielu użytkowników wykorzystuje kolektory danych przede wszystkim do gromadzenia i przetwarzania informacji. W związku z tym, nie może tu zabraknąć omówienia tej funkcjonalności Cipherlab RS30. Tym bardziej, że przedsiębiorca ma szansę na dostosowanie rodzaju czytnika kodów kreskowych do potrzeb swojej działalności gospodarczej. Model RS30 występuje w 3 wersjach – ze skanerem Linear Imager, laserowym albo Imager 2D. Pierwsze dwie pozwalają na odczytywanie standardowych kodów kreskowych 1D, zaś trzecia także na obsługiwanie kodów dwuwymiarowych. Warto na koniec podkreślić, że w każdym wariancie kolektor zaoferuje precyzyjne pozyskiwanie danych.

 

Cipherlab RS30 to oczywiście nadal kolektor danych, ale urządzenie oferuje tak dużo funkcjonalności, że blisko mu do smartfona. I sytuacja ta jest bez wątpienia korzystna dla przedsiębiorcy, który zdecyduje się na zakup tego modelu.

Więcej szczegółowych informacji na temat terminala mobilnego marki Cipherlab zamieszczono na tej stronie.


   One Comment


  1. BartEK
      1 czerwca, 2016

    hehehe, to co? zamiast smartfona zakupić sobie kolektor? 😉 a mówiąc już poważnie, to zastanowię się nad tym urządzeniem, bo faktycznie funkcjonalnośc bogata i może przydałby się taki kolektor u mnie w firmie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uzupełnij CAPTCHA: *